GAPA 2016
GAPA 2015
GAPA 2014
GAPA 2013
GAPA 2012
GAPA 2011
GAPA 2010
GAPA 2009
GAPA 2008
GAPA 2007
GAPA 2006
GAPA 2005
GAPA 2004
GAPA 2003


GAPA 2012


Zakończyła się XIX edycja Grudziądzkich Amatorskich Prezentacji Artystycznych, czyli Gapa 2012. Młodzi ludzie prezentowali swoje umiejętności w trzech dziedzinach: tańcu, muzyce i plastyce.


MUZYKA
Rada artystyczna w składzie: Beniamin Koralewski, Gizela Łazika, Paweł Jankowski - po wysłuchaniu 58. solistów i 9 zespołów postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

W kategorii SZKOŁY PODSTAWOWE - SOLISTA:
Złota Gapa – SYLWIA LEWICKA z Gminnego Centrum Kultury w Kurzętniku
Srebrna Gapa – ALICJA KREMSKA ze Studia Wokalnego DREAMS w Nowym Mieście Lubawskim
- SONIA SZYTNIEWSKA z Gminnego Centrum Kultury w Grucie
Wyróżnienia: Natalia Erdmańska ze Studia Piosenki Zbigniewa Poliszczuka w Grudziądzu
Agata Beret ze Studia Piosenki w Rypinie
Dominika Wyborska z Ośrodka Kultury w Małej Nieszawie
Joanna Majewska ze Szkoły Muzycznej w Chełmży
Natalia Grzelak ze Stusia Piosenki MUSIC BOX w Toruniu

W kategorii SZKOŁY PODTSAWOWE - ZESPÓŁ:
Złota Gapa – Zespół wokalny „12 NUT” ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Grudziądzu
Srebrna Gapa – Zespół LEDIES ze Studia Piosenki MUSIC BOX w Toruniu
Wyróżnienia: nie przyznano

W kategorii SZKOŁY GIMNAZJALNE - SOLISTA:
Złota Gapa – NATALIA MAJEWSKA ze Szkoły Muzycznej w Chełmży
Srebrna Gapa – WIKTORIA STEFAŃSKA z Klubu Centrum Szkolenia Logistyki w Grudziądzu
Wyróżnienia: MARTYNA PARTEKA ze Studia Piosenki Zbigniewa Poliszczuka w Grudziądzu
ANASTAZIYA SMIRNOVA z Gimnazjum w Świeciu nad Osą
ALEKSANDRA KREFT z Gimnazjum w Świeciu nad Osą

W kategorii SZKOŁY GIMNAZJALNE - ZESPÓŁ:
Złota Gapa – nie przyznano
Srebrna Gapa – nie przyznano
Wyróżnienia: nie przyznano

W kategorii SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE - SOLISTA:
Złota Gapa – Monika Weisberger z Gminnego Centrum Kultury w Kurzętniku
Srebrna Gapa – Alicja Monczkowska z Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Jabłonowie Pomorskim
- Sara Pach z Ośrodka Kultury w Małej Nieszawce
Wyróżnienia: Agnieszka Rzanna ze Studia Piosenka Zbigniewa Poliszczuka w Grudziądzu
Sonia Głowacka ze Studia Piosenki Zbigniewa Poliszczuka w Grudziądza
Dominika Dobrosielska z I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Toruniu
Monika Beiger Ogólnokształcącego I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Chrobrego w Grudziądzu
Dawid Okoński z Chełmińskiego Domu Kultury

W kategorii SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE - ZESPÓŁ:
Złota Gapa – Zespół Dwa na Raz Miejski Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Łasinie
Srebrna Gapa – nie przyznano
Wyróżnienia: nie przyznano

TANIEC
Rada Artystyczna w składzie: Marta Cholewczyńska – Kaszubowska, Marika Powietrzyńska - po obejrzeniu 30. zespołów postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

W kategorii wiekowej 7 - 13:
Wyróżnienie:
Zespołowi Baretki z Klubu Centrum Szkolenia Logistyki
Grupie NEXT z Pułtuska

SREBRNĄ GAPĘ:
Teatrowi Tańca AKRO z Młodzieżowego Domu Kultury w Toruniu

ZŁOTĄ GAPĘ:
Zespołowi Classic II z Włocławskiego Centrum Kultury

W kategorii wiekowej 14 - 21:
Wyróżnienia:
Grudziądzki Teatr Tańca
Arabesque’a II z Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy
Arabesque’a III z Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy

SREBRNĄ GAPĘ:
Brax II i Arabesque’a II z Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy

ZŁOTĄ GAPĘ:
Zespołowi Classic I z Włocławskiego Centrum Kultury

PLASTYKA
W kategorii szkół gimnazjalnych i średnich - malarstwo
ZŁOTĄ GAPĘ:
nie przyznano
SREBRNĄ GAPĘ:
Agnieszka Szumińska, lat 16
Kwidzyńskie Centrum Kultury

Wyróżnienia:
Joanna Pliszczyńska, lat 17 - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Łasinie
Kamil Chodowski, lat 17 - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2 w Grudziądzu
Michalina Paszkowska, lat 19 - Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Grudziądzu

W kategorii szkół gimnazjalnych i średnich - rysunek i grafika
ZŁOTĄ GAPĘ:
Karolina Jakubowska, lat 18 - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Łasinie SREBRNĄ GAPĘ:
Aneta Bembenek, lat 19 - Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Grudziądzu

Wyróżnienie
Tomasz Łopata, lat 19 - Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Grudziądzu
Patryk Duda, lat 19 - Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Grudziądzu
Adam Duda, lat 22 - Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Grudziądzu
Joanna Sielska, lat 17 - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2 w Grudziądzu
Kamil Marszałkowski, lat 19 - Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Grudziądzu

Pismo przewodnie
Regulamin ogólny
Regulamin pastyka
Regulamin taniec


zdjęcia cz.1
zdjęcia cz.2